Fot. www.doubletreelodz.pl/galeria

5. urodziny DoubleTree by Hilton Łódź oraz 10-lecie Wytwórni

przez Think MICE

Z okazji podwójnego jubileuszu hotel i klub organizują galowy koncert w wykonaniu jazzowo-folkowo-hip-hopowego Big Bandu Rebel Babel Ensemble (RBE) zatytułowany „Kompozytorzy Filmowi Emigracji”.

Koncert będzie podróżą przez 100 lat polskiej muzyki filmowej. Na deskach Wytwórni pojawią się artyści sceny muzycznej i teatralnej, którzy na nowo zinterpretują mniej i bardziej znane kompozycje filmowe. Podczas koncertu planowany jest także specjalny epizod poświęcony łódzkiej kinematografii. Autorem projektu i jego współwykonawcą jest Łukasz L.U.C. Rostkowski, laureat Paszportu Polityki i „Mateusza” Trójki.

Rebel Babel Ensemble to założony w 2015 roku przez L.U.C.–a i Johna Feata międzynarodowy, transkulturowy Big Band łączący solistów, kompozytorów, tekściarzy oraz amatorskie i zawodowe orkiestry. Pretendent do miana największego zespołu świata działający pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W ciągu trzech lat pod jego sztandarem w całej Europie zagrało ponad 7000 muzyków z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Czech, Białorusi, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Portugalii. Projekt umożliwia studentom i amatorom z różnych krajów wymianę energii i koncertowanie z zawodowcami oraz gwiazdami (m.in. Grubsonem, Kayah, Kalibrem 44, Czesławem Mozilem, Melą Koteluk, Promoe czy Rapsusklei). Big Band za pomocą muzyki ma na celu przekraczanie barier kulturowych i prezentowanie piękna odmiennych języków w lingwistycznym i muzycznym znaczeniu. Konglomerat wykonuje utwory z pogranicza różnych stylistyk, łącząc ze sobą folk, jazz, elektronikę i muzykę współczesną.

Tym razem RBE połączy te gatunki z muzyką filmową. Podczas urodzinowego koncertu na scenie Wytwórni obok L.U.C.–a wystąpią tacy artyści, jak Krzysztof Herdzin, Maciej Obara, Pawbeats czy Dorota Miśkiewicz (dalsze ogłoszenia wkrótce). Muzycy przedstawią własne interpretacje repertuaru wybitnych twórców muzyki filmowej, o których świat mógł już usłyszeć, jak również tych mniej znanych, ale równie wartych promowania w Polsce i na świecie kompozytorów. Tego wieczoru nie zabraknie więc kompozycji Krzysztofa Komedy, Bronisława Kapera, Henryka Kuźniaka, Jana A.P. Kaczmarka, Władysława Daniłowskiego, Aleksandra Tansmana czy Henryka Warsa w klasycznych oraz nowych aranżacjach.

Koncert muzyki polskich „Kompozytorów Filmowych Emigracji” w wykonaniu Big Bandu RBE jest sposobem na podsumowanie 10 lat istnienia klubu Wytwórnia na polskiej mapie kulturalnej oraz pięciu lat istnienia pierwszego DoubleTree by Hilton w Polsce, który filmowymi akcentami w swoich wnętrzach kontynuuje tradycję Łąkowej 29, a jego fasada uważana jest za największy pomnik polskiego filmu. 

Źródło: materiały prasowe, oprac. kos


Leave your comments

Comments

  • No comments found