Wydanie maj 2023

przez Think MICE

Polecamy majowe wydanie THINK MICE!

Tym razem THINK MICE może pochwalić się okładką prezentującą słynną latarnię i kamienną piramidę Donkin w Port Elizabeth (Gqeberha)! To za sprawą obszernego tekstu przybliżającego ofertę i możliwości organizacji wyjazdów MICE w Afryce. Ale majowe wydanie naszego magazynu to jeszcze szereg innych, równie ciekawych i ważnych tematów, o których powinniście przeczytać. Polecamy!

Pandemia mocno odbiła się na afrykańskiej branży turystycznej i MICE. Równocześnie uświadomiła jednak potrzebę szybkiej odbudowy tych sektorów. – Jesteśmy zmotywowani, aby rozwijać naszą branżę i osiągać wyniki wyższe niż przed pandemią – zapewniają przedstawiciele afrykańskiego przemysłu spotkań. Dla odwiedzających ten kontynent gości biznesowych oznacza to jedno – ciekawszą ofertę, lepszą infrastrukturę i większe możliwości. Poznajcie jakie! Dowiecie się tego z naszego tekstu w dziale THINK DESTINATION, uzupełnionego wywiadem z Zinhle Nzamą, p.o. dyrektora South Africa National Convention Bureau (SANCB).

O pomysłach na wyjazdy MICE, tym razem do Dubaju, wspominamy z kolei w dziale THINK INCENTIVE. Czy to miasto, uznawane za jedną z najpopularniejszych destynacji na świecie, jest jeszcze w stanie czymś zaskoczyć? Odpowiedź brzmi – tak! Wciąż powstają tam spektakularne atrakcje, których celem jest pozyskanie nowych turystów, ale i przyciągnięcie osób, które miały już okazję odwiedzić Dubaj. W naszym tekście prezentujemy kilka propozycji (najnowszych, jak i nieco starszych), mogących przydać się organizatorom MICE wybierającym ten kierunek.    

Organizatorom z pewnością przydadzą się też konkretne informacje na temat MICE-owego potencjału województwa śląskiego. Szczyt klimatyczny COP 24, Światowe Forum Miejskie WUF11, Europejski Kongres Gospodarczy, Światowa Konferencja Antydopingowa 2019 – to niektóre wydarzenia globalnego formatu, które z sukcesem się tam odbyły. Dzięki nim branża spotkań w regionie nabiera rozpędu.

Eventy nieodłącznie kojarzą się z integracją, networkingiem, ale przede wszystkim z budowaniem marki. Temu ostatniemu elementowi poświęcony jest artykuł opublikowany w dziale THINK EVENT, przygotowany przez Szymona Piechowiaka z Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Autor ukazuje w nim, jakie korzyści dla marki przynosi sponsoring sportu. Powiemy tylko, że zwiększenie rozpoznawalności i lepsza sprzedaż to nie wszystko… liczą się jeszcze pozytywne doświadczenia i emocje! Ich wartość w dzisiejszych strategiach marketingowych jest przecież bezcenna.    

O emocjach, a konkretnie rozwijaniu empatii dzięki eventom i VR, piszemy ponadto w dziale INSPIRACJE. O co dokładnie chodzi? Otóż dobrze przeprowadzone doświadczenie VR może nas nauczyć postrzegania świata z perspektywy innych ludzi – przy okazji stanowiąc niecodzienną i gwarantującą efekt wow atrakcję na imprezie. Warto spróbować!

W końcu SYLWETKA! Jej majowy bohater to osoba doskonale znana każdemu, kto ceni sobie wartości związane ze zrównoważonym rozwojem, szczególnie w branży MICE. Guy Bigwood, CEO i dyrektor zespołu Changemakers w Global Destination Sustainability Movement od 17 lat skupia się na pomaganiu korporacjom, stowarzyszeniom i destynacjom w kreowaniu oraz rozwijaniu systemów zarządzania zgodnych z tą polityką. Ale nie zawsze tak było... Nim na dobre zajął się zrównoważoną turystyką i branżą spotkań, robił karierę w IT. Zresztą… przeczytajcie sami.

Nie zapominamy również o stałych rubrykach. Mowa o najnowszych NEWSach, tekstach BLOGERSKICH autorstwa Corbina Balla (Corbin Ball Associates) i Jarosława Marciuka (Poland Convention Bureau POT) oraz dziale PRAWO, przygotowywanym przez ekspertów z firmy prawniczej – SKP Ślusarek, Kubiak & Pieczyk.

W majowym numerze znajdziecie też RAPORTY (badanie Travel Smart, przygotowane przez Transport & Environment oraz ranking „Europe’s Best Cities in 2023” autorstwa Resonance Consultancy), relacje fotograficzne z ważnych wydarzeń branżowych oraz szczegółowe podsumowanie gdańskiej konferencji Nowe Trendy w Turystyce, największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia branży lotniczej w Europie czyli Forum Routes Europe, które w tym roku gościło w Łodzi oraz tegorocznych targów Arabian Travel Market, które na początku miesiąca odbywały się w Dubaju.

>> Zobacz zapowiedź majowego wydania 2023
Uwaga! W tym miejscu udostępniamy jedynie fragmenty naszej gazety.

Cały magazyn dostępny jest w prenumeracie – tradycyjnej lub elektronicznej

Zamów prenumeratę

MK