Żaneta Berus

Dyrektor zarządzająca centrum targowo-kongresowego Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Wcześniej przez wiele lat związana z EXPO XXI Warszawa. W chwili powołania do Rady Programowej piastowała tam funkcję prezesa Zarządu. 

Z wykształcenia ekonomistka. Doświadczenie w branży MICE, ale także w sprzedaży i zarządzaniu zespołem zdobywała od wczesnych lat 90-tych.

Początkowo pracowała jako główny specjalista w Biurze Promocji Zagranicznej w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Zajmowała się tam przede wszystkim nawiązywaniem współpracy z zagranicznymi partnerami.

Później, w latach 1996-2000 piastowała stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago, gdzie odpowiadała za promocję polskiej gospodarki na rynku amerykańskim. Po powrocie do kraju związała się z obiektem kongresowo-wystawienniczym EXPO XXI Warszawa. W 2006 r. objęła w nim stanowisko dyrektora zarządzającego, które od 2010 r. łączyła z funkcją prezesa Zarządu. W maju 2015 r. dołączyła do zarządu spółki SapphireGroup Poland, właściciela tegoż obiektu. W sierpniu 2017 r. rozpoczęła pracę w Ptak Warsaw Expo. 

Za swoje działania zdobyła wiele nagród, m.in. Srebrny Krzyż Zasługi, nagrodę MP Power w kategorii Dostawca-Venue, tytuł Osobowość Roku MICE Poland w kategorii Menadżer obiektu oraz nagrodę Businesswoman Roku 2014 w kategorii „Lider branży MICE”. Została także wyróżniona odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”.