Żaneta Berus

CEO i założycielka firmy konsultingowej In2Win Business Consulting działającej od 2011 roku w obszarze MICE. Ekspertka branżowa, współpracująca z różnymi podmiotami gospodarczymi.

Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, gdzie ukończyła Wydział Handlu Zagranicznego. Swoją edukację kontynuowała w ramach licznych szkoleń i kursów. W 2010 roku do swoich naukowych osiągnięć dołączyła także dyplom studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Doświadczenie w branży MICE, ale także w sprzedaży i zarządzaniu zespołem zdobywała od wczesnych lat 90-tych. Początkowo pracowała jako główny specjalista w Biurze Promocji Zagranicznej w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Zajmowała się tam przede wszystkim nawiązywaniem współpracy z zagranicznymi partnerami. Później, w latach 1996-2000 piastowała stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago, gdzie odpowiadała za promocję polskiej gospodarki na rynku amerykańskim. 

Po powrocie do kraju związała się z obiektem kongresowo-wystawienniczym Expo XXI Warszawa. W 2006 roku objęła w nim stanowisko dyrektora zarządzającego, które od 2010 roku łączyła z funkcją prezesa zarządu. W maju 2015 roku dołączyła do zarządu spółki SapphireGroup Poland, właściciela tegoż obiektu. W sierpniu 2017 roku rozpoczęła pracę w Ptak Warsaw Expo. Przez dwa lata była tam dyrektor zarządzają, odpowiadając za koordynację działań i współpracę z zewnętrznymi klientami oraz organizacjami międzynarodowymi.

Od stycznia 2020 do czerwca 2022 roku pracowała także z jedną z agencji eventowych oraz Ministerstwem Rozwoju i Technologii, realizując program promocji gospodarczej: stoisk narodowych i misji gospodarczych dla polskich firm na rynkach zagranicznych.

Jednocześnie od 2011 roku prowadzi własną firmę konsultingową In2Win i doradza organizatorom oraz firmom zainteresowanym organizacją wydarzeń, w szczególności tych targowych. Współpracuje z różnymi podmiotami gospodarczymi w zakresie promocji gospodarczej.

Żaneta Berus jest jurorką Eventex Awards, czynnie działa też w Stowarzyszeniu Branży Eventowej, jako jego dyrektor zarządzająca oraz członkini zarządu. Należy do UFI – światowego stowarzyszenia zrzeszającego branżę targową oraz do amerykańskiego stowarzyszenia IAEE (International Association of Exhibitions and Events). Aktywnie działa w Radzie Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether.

Za swoje działania zdobyła wiele nagród, m.in. Srebrny Krzyż Zasługi, nagrodę MP Power w kategorii Dostawca-Venue, tytuł Osobowość Roku MICE Poland w kategorii Menadżer obiektu oraz nagrodę Businesswoman Roku 2014 w kategorii „Lider branży MICE”. Została także wyróżniona odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”.