Agnieszka Faracik-Leśniak

Prezes MPI Poland, managing partner DMC Poland. Od lat pracę we własnej firmie łączy z działalnością na rzecz branży MICE.

Z wykształcenia romanistka. Po wielu latach pracy w firmach zajmujących się organizacją wyjazdów motywacyjnych, podróży incentive i konferencji niemalże na całym świecie (m.in. Haxel Adventure Tours, Alpina Tour) postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Jest współzałożycielką i partnerem DMC Poland. Biuro specjalizuje się w przygotowywaniu programów spotkań dla zagranicznych firm i korporacji odwiedzających Polskę w celach związanych z szeroko rozumianą turystyką biznesową.  

Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Bardzo aktywnie działa w międzynarodowych organizacjach branżowych, takich jak m.in. MPI, SITE czy World of DMC’s. W MPI Poland Chapter (polskim oddziale międzynarodowego stowarzyszenia Meeting Professional International) piastowała funkcję wiceprezesa ds. edukacji. Obecnie jest prezesem tej komórki (na lata 2015 – 2017). Jest także członkiem działającej przy Kraków Convention Bureau Rady Dyrektorów. Laureatka nagrody MP Power Award dla DMC/PCO w 2012 oraz 2014 roku. Ponadto za swoją pracę wyróżniona została odznaką „Za Zasługi dla Turystyki” nadaną przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę. Odznaczenie wręczono podczas ubiegłorocznych targów ibtmworld w Barcelonie.